نویسنده : سرباز مرده ; ساعت ٤:٥٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٦

سلام رفقا!

 

چند وقتیه با دوستی آشنا شدم که اهل پایتخته! تهران! مدتیه با هم در باره رابطه ایشون با شخصی صحبت داریم، تو حین صحبت گاهی حرف از فرهنگ تهران و شهرستان می شه و ایشون بعضی کارها رو اینطور توجیه می کنه که تو تهران اینجوریه!

آخه رفقا! پسری برگرده به دختری پیشنهاد دوستی بده و بعد بگه من عاشقتم، بعد یه هفته هم بگه بیا با هم بریم ددر!(از اون ماجراهای بییییب دار)، خب این ساسا و اصولا انسانیه؟! که بخواد مال تهران باشه یا هر ناکجاآباد دیگه؟ اینکه  دختری بگه "فلانی عاشقمه"؛ بعد بگم "اگه عاشقته چرا بیست تا دوس دختر دیگه داره؟" بگه "تو تهران اینجوریه!!!". بگم "چرا با فلانی و فلانی رفته ددر؟" بگه "تو تهران اینجوریه!!!"

بابا چه تهرانی شد چه کاری شد! واقعا متاسفم برای اون افرادی که این کارها رو می کنن! و متاسف تر برای اون بدبختای قابل ترحمی که توجیهشون واسه اعمال ننگینشون اینه که تهرانین!

برادر من! خواهر من! مگه گناه فقط تو شهرستان گناهه؟! مگه خیانت فقط تو شهرستان خیانت حساب میشه؟!

پسری به دختری برگشته می گه "منم احتیاجاتی دارم"، تو که احتیاجاتی داری برو گمشو زن بگیر الاق! نمی تونی برو صیغه کن! چرا دست به خلاف می زنی!

این چه مسخره بازیه که تو تهران شما راه افتاده؟!

من یه بچه شهرستانم! برعکس بعضی از فیلمها که الطاف مبسوطشون همیشه شامل حال ما می کنن، نه بی سوادم! نه بی فرهنگم! نه سرانه مطالعم از تهرانیها کمتره! نه چهرم آفتاب سوخته ست! نه وقتی می خوام برم سفر با بقچه می رم! فرق من با تهرانیها تو یه کلمه ست! من شهرستانیم، اونا تهرانی! خب منم بلند می شم میام تهران، می شم تهرانی! دین و آیینم عوض شد؟! حالا خدا باهام گاوبندی می کنه؟! می گه چون اومدی تهران گناهت رو نمی نویسم؟!

یا دخترا! که وای از دست بعضی از دخترا! خدا وکیلی ما نفهمیدیم این مانتویه یا پیراهن! آخه خواهر من! عزیز من! مگه رکابی تنته؟ چرا اینقد یقش گشاده؟! خدا وکیلی یه عکس واسم ایمیل شده بود، مو به تنم سیخ شد! دختره یقش اینقد باز بود اون یاروهاش معلوم بود!!!

 

واسه اون دسته از پسرهایی که با پول ابوی محترمشون دست به هر جرم و جنایتی می زنن، واقعا متاسفم! برین ببینین کجای دنیا اینجوریه؟ آمریکای خراب شده هم مردمش اینطور نیستن به ابالفضل!

 

به اون دخترهایی هم که به واسطه تهرانی بودن، مانتوشون از پیراهن من کوتاهتره، یقه مانتوشون تا بالای نافشونه، با کمال وقاحت روسریشون دور گردنشونه به جای سرشون! تسلیت می گم! تو شما انسانیت مرده!

 

حرف آخر!

هیچ بنی بشری به واسطه قرار گرفتن تو مختصات جغرافیایی، اجتماعی و با مالی بهتر؛ جائز به تمرد از قوانین خدا نیست!

امام راحل فرمود "عالم محضر خداست!(عالم، نه ایران منهای تهران! نه کره زمین! عالم! یعنی هر اونچه خدا آفریده!) در محضر خدا گناه نکنید!"

 


کلمات کلیدی :دخرای تهران و کلمات کلیدی :پسرای تهران و کلمات کلیدی :مانتوی کوتاه و کلمات کلیدی :جرم و جنای